PL

Czy można kupić okna przez telefon lub on-line?


Jak najbardziej. Szczególnie w tak specyficznym czasie, jakim jest pandemia, zakupy zdalne, bez konieczności wychodzenia z domu i wizyt w salonach sprzedaży to rozwiązanie niezwykle sensowne i rozsądne. Czas jakby nieco zwolnił, może więc warto go wykorzystać na przemyślenia i plany, jakie zmiany wokół wprowadzić, co zmodernizować i ulepszyć…

Jak zatem wybrać i kupić okna zdalnie? Salony sprzedaży stolarki otworowej, dystrybutorzy, fabryki są gotowi nie tylko do przyjmowania zamówień, ale i ich realizacji on-line. Wycena przygotowana bez bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym i bez wizyty w salonie jest jak najbardziej możliwa. Jak się do niej przygotować?

  • Przemyśl, jakie okna powinieneś zamontować w swoim domu czy mieszkaniu. Odpowiedz sobie na pytania: jak duże przeszklenia są potrzebne, czy okno ma mieć szczególne parametry izolacyjności cieplej, czy ma być antywłamaniowe, czy potrzebne jest bardzo dobre wyciszenie hałasu z zewnątrz, jaki system otwierania jest potrzebny, w jakim kolorze chciałbyś zamówić profile okienne… Do takiej rozmowy z konsultantem łatwiej się przygotujesz, korzystając z naszego Poradnika https://veka.pl/poradnik/ , w którym znajdziesz odpowiedzi na najczęściej poruszane problemy i zadawane pytania podczas wstępnych rozmów ze sprzedawcami okien.
  • Najlepiej spisać swoje potrzeby, wątpliwości i pytania w mailu – po rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą będziesz mógł łatwo usystematyzować zapotrzebowania i tym samym sprecyzować zamówienie.
  • Po tym, jak zostaną ustalone wstępnie parametry okien, włącznie z ich wymiarami (na tym etapie okna możesz wymierzyć je sam), pracownicy salonu sprzedaży przygotują wycenę. Jeżeli dom jest w budowie i dysponujesz projektem, możesz przesłać ten projekt i na jego podstawie zostaną wycenione okna.
  • Kolejnym etapem będzie wykonanie pomiaru na miejscu. To także jest możliwe nawet w czasie pandemii, ponieważ monterzy są przygotowani i zabezpieczeni do pracy w tych trudnych warunkach. Można również się umówić, że my wychodzimy na zewnątrz, a ekipa mierzy okna. Najłatwiejsza sytuacja jest w przypadku budowy domu czy generalnego remontu mieszkania, gdy nikt w nim nie mieszka.
  • Po wykonanych pomiarach zostanie sporządzona ostateczna wycena.

Z praktyki wynika, że najwięcej wątpliwości pojawia się przy wyborze koloru i wzoru profili okiennych. Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania próbników czy nawet modelowych okien na żywo, w świetle dziennym i sztucznym. Na to też jest rozwiązanie – sprzedawcy udostępniają próbniki kolorów i wzorów okien wysyłając je kurierem czy zostawiając w umówionym miejscu. Jednak my proponujemy pomysł jeszcze bardziej ułatwiający wybór koloru okien, a mianowicie możliwość skorzystania z wizualizera na stronie https://veka.pl/kolory/. Znajduje się tu nie tylko pełna paleta barw i wykończeń profili okiennych, ale jest także możliwość zmiany tych kolorów na wybranym zdjęciu.

A zatem – dla chcącego nic trudnego! Wykorzystujmy telefony, nowoczesne technologie, zasoby Internetu nie tylko w czasach pandemii.