PL

Czy tworzywa, z których są produkowane okna PVC mogą być szkodliwe dla ludzi?


Polichlorek winylu (skrót PVC lub PCW) to jeden z najstarszych materiałów, a także najbardziej poznanych i przebadanych tworzyw sztucznych.

Profile okienne m.in. firmy VEKA są wykonane z wytrzymałego na uderzenia utwardzonego polichlorku winylu, składającego się z surowego PVC oraz wielu dodatków, do których zaliczają się przede wszystkim:

  • dwutlenek tytanu – doskonały, niezwykle trwały biały pigment
  • kreda, czyli węglan wapnia – materiał zwiększający sztywność i odporność na ciepło
  • stabilizatory zapobiegające uszkodzeniom termicznym PVC w trakcie obróbki i w trakcie użytkowania oraz uszkodzeniom na skutek wpływów pogodowych, w szczególności na skutek promieniowania UV. Dodatki te mają decydujące znaczenie dla zapewnienia profilom odpowiedniej wytrzymałości na starzenie. Stabilizatory to nic innego jak sole metali. Należą do nich sole ołowiu i cyny oraz sole wapnia i cynku
  • barwniki, takie jak sadza i inne substancje organiczne

Wszystkie te składniki są niezwykle trwale związane chemicznie i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Do produkcji profili VEKA stosowane są materiały najwyższej jakości.

Dostawcami surowego PVC oraz niezbędnych dodatków są wyłącznie najlepsze i uznane firmy działające w branży chemicznej. VEKA prowadzi doświadczenia w profesjonalnych laboratoriach, by do klienta trafiał produkt sprawdzony i przebadany, a zatem całkowicie bezpieczny.