PL

Czym usunąć piankę montażową z okien?


Zdarza się, że po montażu okien zauważymy resztki pianki montażowej zaschnięte na profilach okiennych. Szczególnie widać to na oknach z wykończeniem kolorowym lub drewnopodobnym.

Po pierwsze nie radzimy usuwać mechanicznie, np. nożykiem. Bardzo łatwo uszkodzić powierzchnię, a rysy będą nie do zlikwidowania.

Najlepiej użyć preparatu do usuwania utwardzonej pianki poliuretanowej – na przykład firmy Soudal. Takim preparatem można ją usuwać z futryn drzwi, ościeżnic okien i innych powierzchni nie tylko z PCW, ale i z aluminium. Dzięki konsystencji pasty da się go precyzyjnie aplikować na zanieczyszczonych miejscach. Do zdjęcia rozpuszczonej pianki będzie potrzebna szpatułka.
Najlepiej jednak nie dopuszczać do zabrudzenia profili okiennych pianką poliuretanową i lepiej więcej uwagi poświęcić ochronie okien i szyb, niż usuwać z nich resztki zaschniętej pianki. Każda ingerencja w takie zanieczyszczone miejsce grozi ryzykiem pozostawienia śladów na profilu PCW. Sugerujemy na tyle dobrze zasłonić profile, aby przy pracach z pianką montażową nie doszło do ich zabrudzenia.