PL

Dom przepełniony wiosennym światłem


Rozkwitająca wiosna, jak żadna inna pora roku, zachęca do otworzenia domu na ogród, wpuszczenia światła i pachnącego świeżością powietrza. To wręcz wielkie otwarcie! A jest ono jeszcze bardziej spektakularne, gdy wnętrza domu są oddzielone od ogrodu dużymi przeszkleniami, które po rozsunięciu usuwają wszelkie granice i podziały…

Tafle szkła w rozmiarze XXL to znak szczególny nowoczesnej architektury. Duże okna, które należałoby nazywać wręcz szklanymi przesuwanymi ścianami, stały się bardzo popularne. Są chętnie projektowane przez architektów, i równie chętnie zamawiane przez inwestorów. Za co tak bardzo je polubiliśmy?

Bez podziałów

Duże przeszklenia dają niesamowite wrażenie przenikania się wnętrz domu z ogrodem, zielenią, błękitem nieba… Kto nie lubi mieć przed sobą szerokiej perspektywy?! I to właśnie ta perspektywa najbardziej zachwyca. Szczególnie w ciepłe, wiosenne czy letnie dni mamy ogromną chęć na szerokie otwarcie okien i wpuszczenie do wnętrz świeżego powietrza, słońca, zapachu roślin.

Jeszcze szersze perspektywy

Możliwość wykonania bardzo szerokiej, ponad 6-metrowej szklanej zabudowy to zasługa najnowocześniejszych technologii produkcji profili okiennych i całych okien. A jeśli dodatkowo te duże szklane tafle przesuwają się lekko i płynnie, by dosłownie otworzyć wnętrze domu na ogród, to mamy wymarzony efekt.
By jednak w pełni cieszyć się takim „naturalnym” połączeniem, konieczne są produkty najwyższej jakości.

Ciepło, bezpiecznie i wygodnie

Przeszklone przejście na taras musi być bezpieczne, wygodne, odpowiednio szerokie i łatwe w obsłudze. Takie cechy mają zabudowy tarasowe wykonane w systemach VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX. Są kwintesencją najważniejszych zalet, jakie powinny posiadać zabudowy tarasowe.
Imponujące wymiary
W systemach VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX można zaprojektować konstrukcje dwuskrzydłowe o wymiarach do 6 m szerokości i 2,7 m wysokości (profile białe) oraz do 5 m szerokości i 2,5 m wysokości (profile kolorowe). Zabudowy 3- i 4-skrzydłowe mogą mieć nawet do 6,5 metra szerokości!
Termoizolacja na najwyższym poziomie
Zastosowane w tych systemach profile posiadają doskonałą termoizolacyjność, a przy tym można w nich zamontować ciepłe potrójne lub nawet poczwórne pakiety szybowe o grubość 54 mm.
Nie straszne ulewy
Innowacyjne uszczelnienia zastosowane w systemach VEKAMOTION dają profilom najwyższą klasę wodoszczelności 9A.
Nieugięte
Nowe stalowe wzmocnienia nadają zabudowie doskonałą stabilność.
Bezpieczne od progu
W systemach VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX jest oferowany próg najnowszej generacji. Nie tylko doskonale izoluje i zatrzymuje ciepło, ale także daje możliwość wykonania bezprogowego przejścia.
Obsługa bez wysiłku
Systemy jezdne pozwalają przesuwać te duże ciężkie przeszklenia bez dużego wysiłku. Jednocześnie można je zablokować, by nie przesunął je silniejszy wiatr czy małe dziecko, które nie powinno samo wychodzić na taras.
Do koloru, do wyboru
Systemy VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX są oferowane w szerokiej palecie kolorów – do wyboru kolory z palety RAL oraz drewnopodobne. Co ważne, możliwe jest także zamówienie profili w wykończeniu SPECTRAL – jednym z najbardziej efektownych, eleganckich, ultramatowych wykończeń. Te szlachetnie wyglądające profile są oferowane w różnych odcieniach szarości, bieli, w granacie, zieleni czy głębokiej czerwieni wina. Natomiast nowością są wzory inspirowane pięknem i barwami drewna dębowego – dąb tender biały, dąb tender antyczny oraz dąb tender szary. Wszystkie kolory i wzory SPECTRAL są w wydaniu ultramatowym, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia ich design.

Jeżeli chcesz sprawdzić, w jakich kolorach z oferty VEKA możesz zamówić swoje okna – zapraszamy: https://veka.pl/kolory/