PL

Drewno – przytulność gwarantowana


Dlaczego tak bardzo lubimy drewno we wnętrzach? Jest ono niemal gwarancją, że aranżacja będzie przytulna i ciepła. Drewniana podłoga, meble, dodatki... Okna to także ważny element, który dodaje ciepła wystrojowi.

Wiele atrakcyjnych stylów bez drewna nie istnieje! Jednym z nich jest styl skandynawski – tu drewno ociepla wszechobecną biel oraz minimalistyczne dodatki. Jest materiałem naturalnym, którego barwy i rysunek sprawiają, że wnętrza zyskują przytulny charakter, mimo prostego, oszczędnego designu.

Drewno zawsze na topie

Szukając rozwiązań ponadczasowych, zawsze modnych i przy tym efektownych, można śmiało postawić na drewno. To tzw. ever green. W mieszkaniach w stylu klasycznym drewno jest niezastąpione, ale równie ważne jest w minimalistycznym stylu industrialnym, glamour, boho, wabi sabi czy modny w ostatnim czasie hygge.


Zawsze w zgodzie z innymi
Drewno posiada duży potencjał aranżacyjny. Jak rzadko który materiał, świetnie komponuje się z różnymi kolorami, materiałami. Nadaje się i na podłogę, i jako tworzywo do produkcji mebli czy dodatków dekoracyjnych, a okna z profilami w kolorach drewnach to element podkreślający aranżację.

Wzory i kolory drewna

Nie zawsze trzeba stawiać na naturalne drewno. Jeśli z jakiś powodów wolimy inne materiały, ale wygląd drewna nas zachwyca, to rozwiązaniem będzie drewnopodobne wykończenie. Jest w czym wybierać.

Weźmy za przykład okna. Profile PVC potrafią doskonale imitować drewno, włącznie z tym, że posiadają sęki, niesymetryczny rysunek włókna, niepowtarzający się wzór. Są udaną kopią pierwowzoru. Wyczuwa się nawet na ich powierzchni liniowe zagłębienia typowe dla drewna.
Jasne, ciemne, z widocznymi słojami, regularne lub nieregularne linie… Z pewnością osoby lubiące otaczać się naturą, a jednocześnie doceniające funkcjonalność, trwałość i łatwość konserwacji okien PVC, chętnie zainwestują właśnie w wysokiej jakości wykończenie drewnopodobne.
VEKA oferuje 20 wzorów drewnopodobnych: https://veka.pl/kolory/ poczynając od klasycznej sosny czy tradycyjnego dębu, poprzez jasne odcienie dębu sheffield, po bardzo ciemne drewno mahoń czy palisander – tylko wybierać!
Spójrzcie, jak doskonale można wpasować takie okna w wystrój mieszkania – proponujemy kilka kompozycji materiałów i kolorów. Inspirujcie się!