PL

Jakimi środkami myć okna białe i kolorowe?


Mycie kolorowych okien jest mniej problematyczne niż mycie profili białych. Te ostatnie są bardziej wrażliwe na odbarwienia, żółknięcie spowodowane użyciem nieodpowiednich środków czyszczących.

Białe profile PVC najlepiej myć delikatnym detergentem, miękką ściereczką. Może to być płyn do zmywania czy rozpuszczone w ciepłej wodzie mydło. Nie używajmy proszków, ani nawet mleczek typu Cif, ponieważ mogą zetrzeć i zmatowić powierzchnię. Nawet lekko starta powierzchnia po jakimś czasie może szybciej się brudzić. Warto wypróbować specjalne preparaty do mycia ram okiennych z PVC – do kupienia w marketach budowlanych czy w innych sklepach z artykułami chemicznymi i AGD.

Do mycia kolorowych profili PVC stosuje się domowe płyny do mycia różnorodnych powierzchni, rozcieńczone letnią wodą. Nie należy używać żrących płynów, rozpuszczalników chemicznych, acetonu, ostrych ścierek oraz materiałów i proszków ściernych. Każdy producent profili ma środki do mycia kolorowych okien, które poleca. VEKA również – polecamy m.in. płyn w 0,5 litrowych pojemnikach o nazwie Cosmoklar Color nr kat. 146.113. Jest to środek czyszczący przeznaczony również do powierzchni wrażliwych. Czyści nie tylko tworzywa sztuczne, ale także powierzchnie szklane i metalowe. W zależności od stopnia zabrudzenia Cosmoklar Color można rozcieńczyć wodą, jest chemicznie neutralny, nie zawiera fosfatu.