PL

Nowe wymagania, nowe profile VEKA


Od 2017 roku obowiązują nowe wymagania dotyczące współczynnika przenikania ciepła dla konstrukcji okiennych i balkonowych. A wraz z nowym rokiem i nowymi wymaganiami Veka wprowadziła profil Softline 76.

Od stycznia 2017 roku wartości współczynnika przenikania ciepła U okien, drzwi balkonowych oraz drzwi zewnętrznych dla zamieszkałych pomieszczeń, w których temperatura jest równa lub wyższa niż 16 stopni C, nie powinna być większa niż 1,1 W/(m²•K), w oknach połaciowych 1,3 W/(m²•K). Dotyczy to kompletnych okien z szybami i okuciami.

 VEKA Softline 76 to system o głębokości zabudowy 76 mm, będący alternatywnym rozwiązaniem pomiędzy systemami 70 mm a 82 mm. Profile Softline 76 mm są klasy A, co świadczy o ich najwyższej jakości. Mają doskonałe parametry termicznie i mechanicznie dzięki stalowym wzmocnieniom w ramie, wykonanym z zamkniętego profilu 30 x 30 mm. To systemowe rozwiązanie VEKA, które zwiększa odporność na włamania oraz wzmacnia konstrukcję okien.

Umieszczona w ramie uszczelka środkowa poprawia izolacyjność cieplną i akustyczną okna. Poza tym listwy przyszybowe są zlicowane z profilami ramy, skrzydła i słupka. Softline 76 to profile o wartości współczynnika przenikania ciepła U 1,1 lub 1,2 W/(m²•K). Z dobrymi szybami zespolonymi tworzą duet o bardzo dobrych parametrach, ze współczynnikiem U spełniającym najwyższe wymagania. Konstrukcyjnie profile łączą zalety poprzednich systemów okiennych z technologicznymi rozwiązaniami najnowszych produktów VEKA. Profile Softline 76 mają wielokomorową konstrukcję, co przy zastosowaniu odpowiedniej szyby i właściwego montażu gotowych okien pozwoli  osiągnąć niski współczynnik przenikania ciepła.