PL

Rolety zewnętrzne – ochrona przed włamaniem, ochrona przed upałem


Są dwa podstawowe argumenty przemawiające za montowaniem rolet zewnętrznych na oknach. Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie izolacja termiczna.

Rolety zewnętrzne są często nazywane antywłamaniowymi. Jednak trzeba wiedzieć, że nie mają one właściwości chroniących przed włamaniem w stu procentach.

  • Natomiast rolety bardzo utrudniają dostanie się złodziei do domu przez okno.
  • Do rolet może być podłączony system alarmowy, co zwiększa bezpieczeństwo w domu.

Ochrona przed upałem

Nie ma skuteczniejszej ochrony przed upałem niż właśnie rolety zewnętrzne. Zamknięte opuszczone rolety całkowicie zaciemniają wnętrze. Można też dzięki roletom regulować dopływ światła, tworząc na przykład półmrok.

Ochrona przed ucieczką ciepła

Zimą natomiast rolety okienne pozwalają zmniejszyć straty ciepła przez okna nawet o 40 procent! Stanowią bowiem dodatkową warstwę izolacyjną okna.

Ciszej w domu dzięki roletom

Rolety wyciszają mieszkanie dzięki temu, że wewnątrz każdej rolety jest warstwa pianki poliuretanowej.  Jeśli okna wychodzą na ruchliwą ulicę, to montaż rolet zewnętrznych jest idealnym rozwiązaniem, by wyciszyć mieszkanie. VEKA – producent profili okiennych, oferuje również skrzynki roletowe i kompletne rolety. Lamele rolet są w kilku kolorach do wyboru – biały, kremowy, beżowy, brązowy, szary, niebieski. Są też drewnopodobne – jasne i ciemne.

Lamelki pancerza rolety są wykonane z aluminium. By nie ulegały deformacjom termicznym w czasie letnich upałów, wypełnia się je pianką ocieplającą. To szczególnie ważne, gdy rolety mają ciemne kolory.