PL

Salon na tarasie, taras w salonie….


Salon na tarasie, taras w salonie….

Zgodnie z trendami architektonicznymi i aranżacyjnymi taras stał się niemal integralną częścią domu. Dbamy o to, by wygodnie przechodzić na taras z salonu, by duże przeszklenia optycznie łączyły te dwa miejsca, by aranżacja tarasu była jak najbardziej spójna z wystrojem wnętrz.

Posadzka w roli głównej
Trendem dominującym jest takie zaprojektowanie tarasu, by strefa zewnętrzna i wewnętrzna się przenikały. Nie powinno być wrażenia odcięcia salonu od tarasu i odwrotnie.
Duży wpływ na osiągnięcie efektu połączenia tych dwóch przestrzeni ma rodzaj posadzki. Podobna podłoga w obu tych miejscach ułatwi wizualne przenikanie się tarasu i salonu. Jeżeli więc we wnętrzach jest położone drewno, to idealnie, gdy taras będzie wykończony również deskami. Z kolei podłoga z płytek ceramicznych w salonie powinna łagodnie przechodzić na taras. W obu tych przestrzeniach posadzka z kafli to rozwiązanie bardzo praktyczne, tym bardziej, że na wybór wzorów i kolorów narzekać nie możemy.

Wygoda przejścia
Zadbajmy też o wygodę przechodzenia na taras – tu najlepiej zastosować wersję bezprogową. Wybierając system VEKAMOTION do drzwi tarasowych, będziemy mieli bezprogowe wyjście na taras – można go wpuścić tak, by wystawał jedynie 1,2 cm. Niemal niewidoczny próg to nie tylko duża wygodna chodzenia (szczególnie, gdy w domu mieszkają dzieci czy osoby starsze), ale i jeszcze lepsze połączenie optyczne obu przestrzeni.

Przeszklenia w wersji max
Nowoczesne technologie produkcji okien pozwalają na budowanie ogromnych szklanych, przesuwanych ścian. Drzwi tarasowe w systemie VEKAMOTION umożliwiają zbudowanie przeszklonego przejścia o szerokości aż do 6,5 metra. Dzięki takim możliwościom granica między wnętrzem domu a tarasem wręcz się zaciera. Przeszklenia dają szeroki, niczym nie ograniczony widok na taras, zieleń, kwiaty…

Komfort na tarasie
Letni salon – tak często określany jest taras. Szczególnie dzięki pięknym i komfortowym meblom ogrodowym awansował do takiej roli. Kanapy, fotele, stoliki i stoły… Pozwalają urządzić taras niczym pokój wypoczynkowy. Jeśli do tego dołożymy markizy osłaniające przed słońcem, efektowne rośliny w donicach, oświetlenie, tkaniny, dekoracje, to z pewnością taras zyska miano salonu, a wręcz będzie mógł z nim konkurować.