PL

Szlachetność surowego drewna


Uroda drewna jest bezsprzecznie doceniana we wnętrzach. Szczególnie wersja surowa, niczym nie pokrywana, zdobywa ostatnio wielu zwolenników. Ten rodzaj drewna znajduje uznanie w wyposażeniu wnętrz oraz w zewnętrznych elementach budynku, jak na przykład okna.

Meble czy odsłonięte elementy konstrukcyjne z surowego drewna – architekci wnętrz cenią ich ciepło i urodę i chętnie wprowadzają elementy w formie m.in. stolików-pni, stołów z blatami niemal prosto z tartaku, drewnianych dekoracji, okładzin ściennych oraz … okien.

Dąb w nowych matowych odcieniach

Uzyskanie efektu surowego drewna jest możliwe nie tylko na profilach drewnianych. VEKA wprowadziła trzy nowe kolory profili PVC – doskonale imitujące surowe, matowe, niczym nie wykończone drewno dębowe. Co ważne, wygląda jak dębowe drewno klejone, co wyróżnia je spośród innych oklein drewnopodobnych. Do wyboru trzy zabarwienia:

Surowe drewno – ciepły trend

Drewno to materiał, który z pewnością można nazwać ciepłym pod każdym względem. Ciepłe w dotyku, ale i wprowadzające ciepły klimat w otoczenie, gdzie się pojawia. Elementy w kolorach drewna zawsze gwarantuje  przytulny charakter wnętrza, a to poprzez nawiązanie do natury, do barw, które nas naturalnie uspokajają…

Profile VEKA w trzech nowych kolorach imitujących drewno dębowe mają supermatowe wykończenie, doskonale naśladują barwy i strukturę surowego drewna. Dodatkowo wyglądają jakby były wykonane z klejonego drewna. Moda na renowację starych stodół, siedlisk, wiejskich domów jeszcze bardziej wzmacnia zapotrzebowanie na materiały budowlane, które pozwolą solidnie i jednocześnie estetycznie odbudować dawne, zniszczone już elementy architektury lub zastąpić je technologicznie stworzonymi odpowiednikami.

Okna – kropka nad I

Rolą okien jest przede wszystkim zapewnienie jak najlepszej izolacyjności termicznej i „odcięcie” od hałasów z zewnątrz. Jednak warto przyjrzeć im się z bliska, bo ich design, barwy, wzory pozwalają dopasować je idealnie do stylistyki wnętrz oraz charakteru budynku. 

 Pamiętajmy, że jest możliwość zamówienia okien dwustronnych, czyli w innym kolorze po stronie zewnętrznej, a w innym od wewnątrz. Zatem tylko wybierać! Więcej kolorów i wzorów na: www.veka/kolory/