PL

Uroda drewna, odporność nowoczesnych tworzyw


Wymarzony drewniany domek na działce, zmiana nudnej, betonowej elewacji na piękną sosnową deskę, albo siedlisko ze starymi budynkami, którym należy przywrócić pierwotne piękno – wszystko z miłości do drewna. Ale czy uda się uzyskać upragnioną sielskość, kiedy przyjdzie nam pogodzić ze sobą „look” budynku choćby z wymaganiami termoizolacyjności okien na najwyższym poziomie? Teraz już tak.

Pracochłonna klasyka

Drewno – jeden z najszlachetniejszych materiałów architektonicznych. Efektowne, niepowtarzalne, ciepłe – to zalety, które sprawiają, że jest to materiał ponadczasowy i pojawia się nie tylko w projektach klasycznych i tradycyjnych, ale również w ultranowoczesnych. Choćby połączenie domów drewnianych z dużymi przeszkleniami – już nie dziwi i nie razi chyba nikogo. Jeśli chodzi o okna, to drewniane nie tracą swojej pozycji ani wartości. Nie mniej jednak wiele pracy trzeba włożyć, aby zachować piękno drewna w dobrym stanie. Mycie, konserwowanie, renowacja okien drewnianych należy do tych bardziej czasochłonnych i skomplikowanych. Czy miłośnicy naturalnego piękna mają alternatywę, by ułatwić sobie życie w tej kwestii?

Idealna kopia

Jak wspomnieliśmy, inwestorzy budujący czy też modernizujący swoje domy, stają przed pytaniem: klasyczne piękno drewna czy praktyczne PVC. Firmy produkujące okna z PVC prześcigają się w wykorzystywaniu najnowszych technologii, by ich produkty były niemalże identyczne, jak te z naturalnego drewna. Co ważne – udaje im się to bardzo dobrze, więc mamy możliwość zakupu wiernych kopii różnych gatunków drewna. Przykładem jest firma VEKA, producent profili okiennych w okleinach tak zbliżonych do drewna, że ciężko jednoznacznie stwierdzić: drewno czy nie drewno?
Nieregularne słoje, sęki, brak identycznych wzorów – to nie wada, a największa zaleta okien drewnopodobnych.

Wśród kolorów z oferty VEKA jest 20 wzorów drewnopodobnych: veka.pl/kolory/ poczynając od klasycznej sosny czy tradycyjnego dębu, poprzez jasne odcienie dębu sheffield, po bardzo ciemne drewno mahoń czy palisander – tylko wybierać! A dodać należy, że to dopiero początek, bo firma VEKA wciąż pracuje na nowymi idealnymi wzorami.

Szybka i sprawna konserwacja

Miłośnicy piękna drewnianych okien mogą czuć się usatysfakcjonowani wybierając profile w okleinach drewnopodobnych, bo nie tylko mogą otoczyć się tym, co ma naturalną urodę, ale również jest funkcjonalne, trwałe i łatwe w konserwacji. A takie właśnie są okna PVC. Jak o nie dbać przeczytacie -> https://veka.pl/jak-dbac-o-okna-krok-po-kroku/. Nie zapomnijmy jednak, aby do czyszczenia i konserwacji używać odpowiednich środków – niektórych uszkodzeń nie da się już cofnąć. Jak bezpiecznie czyścić okna?