PL

VEKA Polska pracuje bezpiecznie


W Skierniewicach fabryka VEKA Polska działa pełną parą. Utrzymanie czynnego zakładu przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i ochrony pracowników pozwoli utrzymać produkcję i znaleźć rozsądne rozwiązania w tym trudnym czasie pandemii.

Zarząd spółki wprowadził zasady pracy i poruszania się po zakładzie produkcyjnym oraz biurach. Oczywiście osoby wykonujące zadania pozwalające na pracę zdalną, pracują z domu. Jednak zakład produkcyjny profili okiennych wymaga obostrzeń i ustaleń, którzy pracownicy muszą przestrzegać, by pracując, zadbać o zdrowie swoje i innych.
3 najważniejsze zasady to:
– zachowujemy dystans 2 metrów od drugiej osoby
– nie dotykamy rękoma twarzy ani głowy
– myjemy ręce każdorazowo po dotknięciu obcych przedmiotów oraz przed każdym posiłkiem

Poza tym w VEKA Polska przestrzegamy następujących zasad:
1. Nie podajemy nikomu dłoni, nie pozwalamy na żaden kontakt bezpośredni.
2. Często dezynfekujemy laptopy, telefony komórkowe i inne urządzenia. Dezynfekujemy też pojazdy służbowe firmy, szczególnie te współdzielone. Pojazd należy wietrzyć i dezynfekować kierownicę i dźwignię biegów.
3. Na teren zakładu pracy może wejść tylko pracownik, który zdezynfekuje ręce na stanowisku przy wejściu oraz podda się pomiarowi temperatury przeprowadzonemu przez pracownika ochrony.
4. Działy produkcyjne zostają podzielone na mniejsze grupy, pracujące w nowych godzinach, by jak najmniejsza liczba pracowników miała ze sobą kontakt.
5. Szatnie i stołówki są 2 razy dziennie dezynfekowane. Także pomieszczenia dla pracowników administracyjnych są raz dziennie dezynfekowane w takich miejscach, jak klamki, krzesła, blaty.
6. Pracownicy wychodząc z zakładu pracy nie odbijają kart czasowych i wychodzą z zakładu inną drogą – bramą wjazdową, zgodnie z załączoną mapką, tak aby nie mijać się z osobami wchodzącymi.
7. Wchodząc na teren firmy, w miejscu rejestracji kartą czasową może przebywać jedna osoba, druga zobowiązana jest oczekiwać przed czerwoną linią.

Dla pracowników VEKA Polska
Od kwietnia VEKA Polska zaopatrzy swoich pracowników w okulary ochronne wielorazowe do wykorzystania poza pracą. Poza tym każdy pracownik otrzyma pakiet ochronny, w którym znajdą się jednorazowe maseczki, rękawiczki lateksowe, pojemnik z płynem dezynfekującym oraz produkty do dezynfekcji klawiatury, myszki i innych urządzeń używanych na stanowiskach komputerowych.

VEKA Polska zakupiła także duży zapas maseczek jednorazowych, które będą przekazywane do okolicznych szpitali.