PL

Wiosenne dekoracje okien


Słońce, dłuższy dzień, więcej optymizmu… Po prostu wiosna! Z początkiem wiosny kojarzy się również Wielkanoc. A jak wiosna i Wielkanoc, to ozdoby, kolory, motywy zajączków, jajek, kwiatów. Słońce coraz częściej zagląda przez okna, więc warto zadbać o dekoracje okienne.

Bardzo kolorowe ozdoby, wręcz pstrokate, to klasyka Świąt Wielkanocnych. Jednak w tym roku – w trendach i dekoracjach wnętrzarskich – króluje biel i błękit. Chcąc mieć w oknie modną delikatną dekorację, która stworzy przytulny, miły, subtelny klimat we wnętrzu, wybierzmy zwiewne białe tkaniny, jasne rolety, czyli takie, które przepuszczą wiosenne promienie. Pastelowe odcienie mile widziane.

Parapet to dobre miejsce na dekoracje – kwiaty doniczkowe w nowych osłonkach czy doniczkach, świąteczną kompozycję z kwiatów czy zdobionych jajek. Na karniszu można zawiesić na kolorowych wstążkach lekkie wydmuszki (kupuje się gotowe z tworzywa), szklane ozdoby w kształcie jaj. Jeśli parapet jest zbyt mały, doskonałym pomysłem jest wykorzystanie komódki czy konsoli postawionych w świetle okna – na nich stawiamy wazony z kwiatami czy gałązkami, na których można też powiesić wydmuszki.