PL

Za wysokie progi


Kto z nas nie marzy o dużym przeszkleniu, które połączy salon z ogrodem, tarasem czy balkonem, wpuszczając do wnętrz maksimum naturalnego światła i otwierając niejako przestrzeń.

Przeszklone ściany to niemal „must have” nowoczesnej architektury. Choć często wybieramy właśnie takie rozwiązanie projektowe, musimy pamiętać, aby wymarzony przez nas system był bezpieczny i wygodny w użytkowaniu.

Otwierane czy przesuwne?

Najwygodniejszy z oferowanych systemów to system przesuwny. Lekkość i łatwość użytkowania takowego nie tylko jest bardzo komfortowe ale przed wszystkim bezpieczne i praktyczne. Taki system oferuje VEKA. Produkty VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX to systemy podnoszono-przesuwne, które niewątpliwie spełnią nasze oczekiwania. Jeżeli marzy nam się duże przeszklenie, to VEKA ma dla nas system o szerokości nawet do 6,5 metra!

No i co z tym progiem…?

Jednak wybierając system przeszklenia XXL, należy zwrócić uwagę na jedną z najistotniejszych rzeczy: przejście. Jaki próg wybrać…? Wysoki próg bywa często powodem wielu problemów. Co jeśli jeździmy na wózku? Albo chodzimy o kulach? Albo mamy takie osoby w naszym otoczeniu? Wspólne spędzanie czasu, imprezowanie może skutecznie utrudnić dobrą zabawę lub co gorsze – doprowadzić do jakiegoś wypadku.

A małe dzieci ? A co jeśli przez balkon czy taras przyjdzie nam wnosić czy wynosić duże gabaryty – próg staje się wówczas niebezpieczny dla nas, ale i on sam narażony jest na uszkodzenie. Tak czy inaczej jest to niezmiernie duża przeszkoda.
Likwidowanie barier architektonicznych to już nie tylko ułatwianie funkcjonowania dla osób z niepełnosprawnościami, ale także design nowoczesnej architektury.

Dzięki bezprogowym przejściom oraz dużym przeszkleniom możemy otwierać przestrzeń naszych wnętrz i łączyć ją z otoczeniem.